Додати survival style, тобто наполягати як українець.
Грати за їхніми правилами та в їхньому tone of the voice, проте з власними варіаціями. Стандартним каналом для продовження комунікації після таких заходів у Франції є електронна пошта, а всі ми знаємо, що це означає можливість не відповідати взагалі/швидко чи обмінюватись офіційними довгими та непотрібними повідомленнями. «Напишіть мені на пошту» означає майже те саме, що і йти за російським кораблем.
Під час зустрічі мені вдалося не лише отримати телефони кожного з присутніх за нашим столом гостей, а й створити спільну групу в WhatsApp, яка стала свідком реальних результатів. Тут знов трохи про національні особливість – відмовити по пошті – запросто, а от публічно, коли інші високі гості бачать – не дай боже, бо наполеон сидить у кожному з французів.
Щоденна рутина спілкування з іноземцями – це ще той біль. Тоді, коли твою країну розшматовує війна і твоє серце розривається від болю, люди продовжують жити життям – пити вино, кататися на велосипедах і заморочуватися дрібними проблемами та плітками.
А з кожною їх відмовою в мене накопичувалась образа, яку сприймала особисто, а це у свою чергу заважало ще більше – мої емоційні випади дратували й унеможливлювали подальше спілкування. Та все ж таки мені вдалося розірвати це коло та досягнути результату.
Мабуть, тому таки вирішила написати.
Виграти війну ми можемо холодною головою, гарячим серцем небайдужих і тисячею маленьких рішень.