Назад
Назад
Порівняння ключових показників ефективності анодованої та обробленої піскоструменево поверхонь імплантатів на моделі з відтворенням дегісценції у лабораторних тварин
Імплантологія
07 жовтня

Властивості поверхні імплантату є важливими з точки зору потенціалу до кісткового росту та остеоінтеграції.

Професор Shakeel Shahdad спільно з командою науковців провів доклінічне контрольоване дослідження, в якому порівняв найбільш відомі на ринку поверхні імплантатів. 

Актуальність: формування крестальної кістки є критично важливим аспектом для естетичної та біологічної успішності дентальної імплантації. У цьому контрольованому доклінічному дослідженні було проаналізовано ефект поверхні та геометрії імплантату на формування нової крестальної кістки та остеоінтеграцію.

Матеріали і методи: гістологічний і гістоморфометричний аналіз було проведено для порівняння показників у трьох групах імплантатів. 

Перша група – доступний на ринку імплантат з градієнтно анодованою поверхнею (NobelActive, TiUltra NP, commercially pure Titanium, 3.5 × 8.5 mm, Nobel Biocare AG, Switzerland).

Друга група – індивідуально виготовлена репліка імплантату першої групи, але з гідрофільною поверхнею SLActive (Replica  of NobelActive, SLActive, Roxolid, 3.5 x 8.5 mm, Institut Straumann AG, Switzerland)

Третя група – доступний на ринку імплантат, з такою ж поверхнею, як у групи 2, але з іншою формою тіла. (BLX, SLActive, Roxolid, 3.5 x 8 mm, Institut Straumann AG, Switzerland).

Групи імплантатів, які брали участь у дослідженні

В дослідженні використовувалась стандартизована модель з відтворенням гострої вестибулярної дегісценції на міні-пігах та з контролем на 2 і 8 тижні загоєння. 

Етапи хірургічної процедури

1. NBH – New crestal bone height – рівень нової крестальної кістки. 
2. ВАТА Bone area/Total area – співвідношення площі новоутвореної кістки до площі дефекту.
3. dBIC dehiscence bone to implant contact – контакт між імплантатом і кісткою в ділянці дегісценції
4. VBC – vertical bone creep – вертикальний приріст кістки в контакті з імплантатом у ділянці дегіcценції
5. fBIC first bone to implant contact – перший контакт кістки з імплантатом
6. nBIC – native bone to implant contact – контакт нативної кістки з імплантом в апікальній ділянці.

Гістологічні зрізи в ділянці дегісценцій біля встановлених імплантатів

Результати

Кількість новоутвореної крестальної кістки у контрольних групах 2 і 3 була значно більшою, порівнюючи із тестовою групою 1 на 8 тижні загоєння (показник ВАТА – співвідношення площі новоутвореної кістки до площі дефекту). Схожі результати було отримано у всіх показниках, що стосуються остеоінтеграції і контактного росту кістки на поверхні імплантату (dBIC, VBC fBIC), що демонструє кращу остеоінтеграцію SLActive поверхні, аніж анодованої. Під час контролю на другому тижні загоєння, встановлено, що геометрія імплантату впливає на остеоінтеграцію, так як показник у третій групі перевершував групи 1 і 2. На 8 тижні показник був суттєво вищий у груп 2 і 3 порівнюючи з групою 1.

Висновки

Ступінь формування нової крестальної кістки (на основі показника ВАТА) при дефектах у вигляді гострої дегісценції  залежить від характеристик поверхні імплантату та її здатності стимулювати процеси остеоінтеграції і прямого апозиційного росту кістки.

Остеоінтеграція в апікальній частині залежить від поєднання характеристик поверхні та геометрії імплантату (показник контакту нативної кістки з імплантатом). З точки зору раннього загоєння, геометрія імплантату може мати більш виражений ефект на процеси остеоінтеграції, ніж характеристики поверхні.  


Згорнути
Розгорнути
Підтвердіть, що ви не робот
123
Ой, згадав!